אריה גולדין

אודות

אריה גולדין, נעים להכיר

אריה גולדין מומחה למותגי יוקרה, חובב שעונים ואספן.

באתר זה של אריה גולדין תוכלו ללמוד על מותגי היוקרה, תכירו את מותגי שעוני היד המובילים בעולם ותקבלו מידע נרחב על תחום שעוני היד היוקרתיים.

אריה גולדין על ההיסטוריה של שעוני רולקס

אספני השעונים המובילים בעולם

אספני השעונים המובילים בעולם הם קבוצה של אנשים שיש להם תשוקה לשעונים. הם אספנים של שעונים נדירים והיסטוריים, כמו גם שעונים חדשים לגמרי ממיטב יצרני השעונים היוקרתיים של ימינו. הקולקציה שלהם נעה בין ברייטלינגס וינטג' לפריטים מודרניים של רולקס ופטק פיליפ.

אריה גולדין מסביר כי הם גם אוהבים לאסוף שעונים ייחודיים מיצרני שענים עצמאיים. אלה יכולים להיות נדירים מאוד ולעתים קרובות הם הרבה יותר סבירים מאשר עמיתיהם היקרים יותר. הם יכולים גם להיות אישיים יותר מכיוון שהם מיוצרים בעבודת יד על ידי בעל מלאכה.

האוספים שלהם יכולים להיות רחבי טווח כמו קהל הלקוחות שלהם, והם מקום מצוין למצוא בו שעון באמת יחיד במינו. עם זאת, הדבר החשוב ביותר שצריך לשים לב אליו הוא שלאוסף יש ערך מכירה חוזר טוב. זה יכול להקל על החלפת השעון הנוכחי שלך בשעון חדש מבלי להפסיד אלפי דולרים בתהליך.

כמה מבתי המכירות הפומביות של שעוני היוקרה הבולטים והמכובדים הם פיליפס, סותביס, אנטיקוורום וכריסטי'ס. לכולם יש ניסיון רב בתחום הזה ויש להם באופן קבוע כמה מכירות די מדהימות.

ישנם גם מספר סוחרי שעונים עצמאיים המוכרים מבחר שעונים קלאסיים ועכשוויים ממיטב המותגים. הם דרך מצוינת לגלות כמה מיצרני השענים המפורסמים ביותר בעולם, והם גם יכולים להיות הרבה יותר זולים מאשר לקנות בבוטיק מותאם אישית.

לדוגמה, צוות האב והבן ב-Collecting Man, שבסיסו בבית עירוני דיסקרטי ברחוב מזרח 62 בניו יורק, נותנים מענה לאספנים הכי נבונים בעולם. הפורטפוליו שלהם כולל מגוון רחב של שעונים מכמה מיצרניות השענים היוקרתיות בעולם, כולל Richard mille, jacob & Co ו-Ademars Piguet.

מלבד מכירת שעוני יוקרה, החנות מציעה גם מגוון רחב של אביזרים ותכשיטים כדי להשלים את השעון שלך. האתר שלה כולל גם בלוג המספק תובנה לגבי כמה מהשעונים האיקוניים והמשפיעים ביותר בהיסטוריה של שעוני היוקרה.

תעשיית השעונים היא ענף עצום, כך שלא חסרים שענים מובילים לבחירה. חלקם אף ידועים ביכולתם לפרוץ את הגבולות של מה שאפשר בעולם ייצור השעונים.

אחרים ידועים במסירותם לאיכות ואריכות ימים. חלקם פועלים כבר מאות שנים, והם בחירה מצוינת למי שרוצה לאסוף שעונים ממותגים שעברו את התקופות הקשות ביותר.

שם גדול נוסף בתעשיית שעוני היוקרה הוא Vacheron Constantin, יצרן השעונים הוותיק בעולם, והם עדיין מייצרים שעונים ששורשיים בעבר. קו ההוצאה המחודשת שלהם Historiques, למשל, נותן כבוד לתפקידו ההיסטורי של המותג בעולם השעונים.

חלק מההוצאות המחודשות הללו הן מהדורות מוגבלות, כמו ה-Historiques Daytona Perpetual Calendar, שמעולם לא הופק מאז 1975. דגמים אחרים מודרניים יותר, כמו X-Date של המותג השוויצרי.

ההבדל הגדול ביותר בין ההוצאות המחודשות לגרסה המקורית שלהן הוא שהן משתמשות בחומרים עכשוויים יותר. רבים מהדגמים זמינים בנירוסטה, בעוד שלאחרים יש מארז זהב ורוד או זהב לבן. יש להם גם תנועה מחודשת הניתנת להתאמה לגודל שורש כף היד של הלובש ועשויות מחומרים כמו טיטניום וקרמיקה.